CM322522-2R2KL
DigiKey Part Number
CM322522-2R2KLTR-ND - Tape & Reel (TR)
CM322522-2R2KLCT-ND - Cut Tape (CT)
CM322522-2R2KLDKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
CM322522-2R2KL
Description
FIXED IND 2.2UH 190MA 950 MOHM
Manufacturer Standard Lead Time
23 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
2.2 µH Unshielded Drum Core, Wirewound Inductor 190 mA 950mOhm Max Nonstandard
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
CM322522-2R2KL Models
Category
DC Resistance (DCR)
950mOhm Max
Mfr
Q @ Freq
30 @ 7.96MHz
Series
Frequency - Self Resonant
80MHz
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Operating Temperature
-40°C ~ 125°C
Part Status
Active
Inductance Frequency - Test
7.96 MHz
Type
Drum Core, Wirewound
Mounting Type
Surface Mount
Material - Core
Package / Case
Nonstandard
Inductance
Size / Dimension
0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Tolerance
±10%
Height - Seated (Max)
0.087" (2.20mm)