CHV1206-JW-104ELF
DigiKey Part Number
118-CHV1206-JW-104ELFTR-ND - Tape & Reel (TR)
118-CHV1206-JW-104ELFCT-ND - Cut Tape (CT)
118-CHV1206-JW-104ELFDKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
CHV1206-JW-104ELF
Description
RES SMD 100K OHM 5% 1/4W 1206
Manufacturer Standard Lead Time
23 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
100 kOhms ±5% 0.25W, 1/4W Chip Resistor 1206 (3216 Metric) High Voltage Thick Film
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
CHV1206-JW-104ELF Models
Category
Features
High Voltage
Mfr
Temperature Coefficient
±200ppm/°C
Series
Operating Temperature
-55°C ~ 155°C
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Package / Case
1206 (3216 Metric)
Part Status
Active
Supplier Device Package
Resistance
Size / Dimension
0.122" L x 0.063" W (3.10mm x 1.60mm)
Tolerance
Height - Seated (Max)
0.026" (0.65mm)