CG0603MLC-24LE
DigiKey Part Number
CG0603MLC-24LETR-ND - Tape & Reel (TR)
CG0603MLC-24LECT-ND - Cut Tape (CT)
CG0603MLC-24LEDKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
CG0603MLC-24LE
Description
VARISTOR 0603
Manufacturer Standard Lead Time
21 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Varistor 1 Circuit Surface Mount, MLCV 0603 (1608 Metric)
EDA/CAD Models
CG0603MLC-24LE Models
Capacitance @ Frequency
5 pF @ 1 MHz
Series
Operating Temperature
-40°C ~ 85°C (TA)
Package / Case
0603 (1608 Metric)
Maximum DC Volts
24 V