78F470J-RC
DigiKey Part Number
M10141-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
78F470J-RC
Description
FIXED IND 47UH 205MA 2.7 OHM TH
Manufacturer Standard Lead Time
25 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
47 µH Unshielded Drum Core, Wirewound Inductor 205 mA 2.7Ohm Max Axial
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
78F470J-RC Models
Category
Shielding
Unshielded
Mfr
DC Resistance (DCR)
2.7Ohm Max
Series
Q @ Freq
60 @ 2.5MHz
Packaging
Bulk
Frequency - Self Resonant
8.5MHz
Part Status
Active
Operating Temperature
-55°C ~ 105°C
Type
Drum Core, Wirewound
Inductance Frequency - Test
2.5 MHz
Material - Core
Mounting Type
Through Hole
Inductance
Package / Case
Axial
Tolerance
±5%
Size / Dimension
0.110" Dia x 0.280" L (2.79mm x 7.11mm)