77F151J-TR-RC
DigiKey Part Number
118-77F151J-TR-RCTR-ND - Tape & Reel (TR)
118-77F151J-TR-RCCT-ND - Cut Tape (CT)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
77F151J-TR-RC
Description
FIXED IND 150UH 175MA 4 OHM TH
Detailed Description
150 µH Unshielded Drum Core, Wirewound Inductor 175 mA 4Ohm Max Axial
EDA/CAD Models
77F151J-TR-RC Models
DC Resistance (DCR)
4Ohm Max
Series
Q @ Freq
60 @ 796kHz
Frequency - Self Resonant
3.5MHz
Operating Temperature
-55°C ~ 105°C
Inductance Frequency - Test
796 kHz
Tolerance
±5%
Size / Dimension
0.157" Dia x 0.410" L (3.99mm x 10.41mm)