4612X-101-103LF
DigiKey Part Number
4612X-101-103LF-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
4612X-101-103LF
Description
RES ARRAY 11 RES 10K OHM 12SIP
Manufacturer Standard Lead Time
24 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
10k Ohm ±2% 200mW Power Per Element Bussed 11 Resistor Network/Array ±100ppm/°C 12-SIP
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
4612X-101-103LF Models
Category
Power Per Element
200mW
Manufacturer
Bourns Inc.
Temperature Coefficient
±100ppm/°C
Series
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Packaging
Bulk
Mounting Type
Through Hole
Part Status
Active
Package / Case
12-SIP
Circuit Type
Bussed
Supplier Device Package
12-SIP
Resistance (Ohms)
10k
Size / Dimension
1.198" L x 0.098" W (30.43mm x 2.49mm)
Tolerance
±2%
Height - Seated (Max)
0.200" (5.08mm)