3312J-1-103E | |
|---|---|
Manufacturer | |
Manufacturer Product Number | 3312J-1-103E |
Description | TRIMMER 10K OHM 0.1W J LEAD TOP |
Manufacturer Standard Lead Time | 24 Weeks |
Customer Reference | |
Detailed Description | 10 kOhms 0.1W, 1/10W J Lead Surface Mount Trimmer Potentiometer Cermet 1.0 Turn Top Adjustment |
Datasheet | Datasheet |
EDA/CAD Models | 3312J-1-103E Models |
Category | Temperature Coefficient ±100ppm/°C |
Manufacturer Bourns Inc. | Number of Turns 1.0 |
Series | Adjustment Type Top Adjustment |
Packaging Tape & Reel (TR) Cut Tape (CT) Digi-Reel® | Resistive Material Cermet |
Part Status Active | Mounting Type Surface Mount |
Resistance 10 kOhms | Termination Style J Lead |
Power (Watts) 0.1W, 1/10W | Size / Dimension Rectangular - 0.110" x 0.098" Face (2.80mm x 2.50mm) |
Tolerance ±20% | Base Product Number |