3296W-1-205RLF is available for purchase but is not normally stocked.
TE Connectivity Passive Product
2 MOhms 0.5W, 1/2W PC Pins Through Hole Trimmer Potentiometer Cermet 25.0 Turn Top Adjustment
3296W-1-205RLF
DigiKey Part Number
3296W-1-205RLF-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
3296W-1-205RLF
Description
TRIMMER 2M OHM 0.5W PC PIN TOP
Detailed Description
EDA/CAD Models
3296W-1-205RLF Models
Temperature Coefficient
±100ppm/°C
Packaging
Tape & Reel (TR)
Resistance
2 MOhms
Power (Watts)
0.5W, 1/2W
Size / Dimension
Rectangular - 0.375" x 0.190" Face (9.53mm x 4.83mm)
Tolerance
±10%