SPK10-0.006-AC-18
DigiKey Part Number
SPK10-0.006-AC-18-NA-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
SPK10-0.006-AC-18
Description
THERM PAD 39.7X28.96MM W/ADH
Detailed Description
Thermal Pad Beige 39.70mm x 28.96mm Rhombus Adhesive - One Side
Category
Thickness
0.0060" (0.152mm)
Series
Adhesive
Adhesive - One Side
Beige
Usage
TO-3
Thermal Conductivity
1.3W/m-K
Type
Pad, Sheet
Shelf Life
12 Months
Shape
Rhombus
Shelf Life Start
Date of Manufacture
Outline
39.70mm x 28.96mm