SPK10-0.006-00-86
DigiKey Part Number
BER140-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
SPK10-0.006-00-86
Description
THERM PAD 39.62X26.67MM BEIGE
Detailed Description
Thermal Pad Beige 39.62mm x 26.67mm Rhombus
Category
Outline
39.62mm x 26.67mm
Thickness
0.0060" (0.152mm)
Usage
TO-3
Thermal Conductivity
1.3W/m-K