SPK10-0.006-00-51
DigiKey Part Number
BER146-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
SPK10-0.006-00-51
Description
THERM PAD 17.45MMX14.27MM BEIGE
Detailed Description
Thermal Pad Beige 17.45mm x 14.27mm Rectangular
Category
Outline
17.45mm x 14.27mm
Thickness
0.0060" (0.152mm)
Usage
TO-220
Thermal Conductivity
1.3W/m-K