SPK10-0.006-00-43
DigiKey Part Number
BER121-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
SPK10-0.006-00-43
Description
THERM PAD 19.05MMX12.7MM BEIGE
Detailed Description
Thermal Pad Beige 19.05mm x 12.70mm Rectangular
Category
Outline
19.05mm x 12.70mm
Thickness
0.0060" (0.152mm)
Beige
Usage
TO-220
Thermal Conductivity
1.3W/m-K