SPK10-0.006-00-11.512
DigiKey Part Number
BER349-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
SPK10-0.006-00-11.512
Description
THERM PAD 304.8MMX292.1MM BEIGE
Manufacturer Standard Lead Time
10 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Thermal Pad Beige 304.80mm x 292.10mm Rectangular
Category
Outline
304.80mm x 292.10mm
Manufacturer
Bergquist
Thickness
0.0060" (0.152mm)
Series
Material
Silicone Rubber
Packaging
Bulk
Backing, Carrier
Polyimide
Part Status
Active
Color
Beige
Type
Pad, Sheet
Thermal Conductivity
1.3W/m-K