SPK10-0.006-00-05
DigiKey Part Number
BER111-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
SPK10-0.006-00-05
Description
THERM PAD 41.91X28.96MM BEIGE
Detailed Description
Thermal Pad Beige 41.91mm x 28.96mm Rhombus
Category
Outline
41.91mm x 28.96mm
Thickness
0.0060" (0.152mm)
Usage
TO-3
Thermal Conductivity
1.3W/m-K