SPK10-0.006-00-02
DigiKey Part Number
BER112-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
SPK10-0.006-00-02
Description
THERM PAD 45.21X31.75MM BEIGE
Manufacturer Standard Lead Time
10 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Thermal Pad Beige 45.21mm x 31.75mm Rhombus
Category
Outline
45.21mm x 31.75mm
Manufacturer
Bergquist
Thickness
0.0060" (0.152mm)
Series
Material
Silicone Rubber
Packaging
Bulk
Backing, Carrier
Polyimide
Part Status
Active
Color
Beige
Usage
TO-3
Thermal Conductivity
1.3W/m-K