Image for SP900S-0.009-00-1212 is not available
SP900S-0.009-00-1212
DigiKey Part Number
SP900S-0.009-00-1212-NA-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
SP900S-0.009-00-1212
Description
12X12 SHEET NON ADHESIVE .009
Manufacturer Standard Lead Time
10 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Thermal Pad Pink 304.80mm x 304.80mm Square
Category
Thickness
0.0090" (0.229mm)
Manufacturer
Bergquist
Material
Silicone Rubber
Series
Backing, Carrier
Fiberglass
Packaging
Bulk
Color
Pink
Part Status
Active
Thermal Resistivity
0.61°C/W
Type
Pad, Sheet
Thermal Conductivity
1.6W/m-K
Shape
Square
Shelf Life
12 Months
Outline
304.80mm x 304.80mm