Q3-0.005-AC-108
DigiKey Part Number
BER138-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
Q3-0.005-AC-108
Description
THERM PAD 116.84MMX60.96MM W/ADH
Manufacturer Standard Lead Time
12 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Thermal Pad Black 116.84mm x 60.96mm Rectangular Adhesive - One Side
Category
Thickness
0.0050" (0.127mm)
Manufacturer
Bergquist
Material
Elastomer
Series
Adhesive
Adhesive - One Side
Packaging
Bulk
Backing, Carrier
Fiberglass
Part Status
Active
Color
Black
Usage
Power Module
Thermal Resistivity
0.35°C/W
Type
Conductive Pad, Sheet
Thermal Conductivity
2.0W/m-K
Shape
Rectangular
Shelf Life
6 Months
Outline
116.84mm x 60.96mm