SDI30C-Q-UTW-CUB
DigiKey Part Number
179-SDI30C-Q-UTW-CUB-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
SDI30C-Q-UTW-CUB
Description
AC/DC DESKTOP ADAPTER 5V-20V 30W
Detailed Description
5V, 9V, 15V, 20V 30 W AC/DC External Desktop (Class I) Adapter Cord (Sold Separately) Input
Category
Power (Watts)
30 W
No Load Power Consumption
100mW
Operating Temperature
0°C ~ 40°C
Cord Length
47" (1.20m)
Voltage - Input
90 ~ 264 VAC
Size / Dimension
4.154" L x 1.791" W (105.50mm x 45.50mm)
Voltage - Output
5V, 9V, 15V, 20V
Current - Output (Max)
3A, 3A, 2A, 1.5A