SDI200G-20-UC-P51 is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Parametric Equivalent
Bel Power Solutions
In Stock: 0
Datasheet
Parametric Equivalent
Bel Power Solutions
In Stock: 0
Datasheet
20V 200 W AC/DC External Desktop (Class I) Adapter Cord Input
The Benefit of GaN Power Adapters
SDI200G-20-UC-P51
DigiKey Part Number
179-SDI200G-20-UC-P51-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
SDI200G-20-UC-P51
Description
AC/DC DESKTOP ADAPTER 20V 200W
Detailed Description
EDA/CAD Models
SDI200G-20-UC-P51 Models
Category
No Load Power Consumption
210mW (Max)
Operating Temperature
0°C ~ 40°C
Output Connector
Power DIN, 4 Pin
Cord Length
59" (1.50m)
Input Type
Cord
Size / Dimension
6.34" L x 2.13" W x 1.31" H (161.0mm x 54.2mm x 33.2mm)
Voltage - Input
100 ~ 240 VAC
Voltage - Output
20V
Current - Output (Max)
10A
Base Product Number
Power (Watts)
200 W