SDI200G-19-U-P51
DigiKey Part Number
179-SDI200G-19-U-P51-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
SDI200G-19-U-P51
Description
AC/DC DESKTOP ADAPTER 19V 200W
Detailed Description
19V 200 W AC/DC External Desktop (Class I) Adapter Cord (Sold Separately) Input
EDA/CAD Models
SDI200G-19-U-P51 Models
Category
No Load Power Consumption
210mW (Max)
Operating Temperature
0°C ~ 40°C
Output Connector
Power DIN, 4 Pin
Cord Length
59" (1.50m)
Form
Desktop (Class I)
Input Connector
IEC 320-C14
Input Type
Cord (Sold Separately)
Size / Dimension
6.34" L x 2.13" W x 1.31" H (161.0mm x 54.2mm x 33.2mm)
Voltage - Input
100 ~ 240 VAC
Voltage - Output
19V
Current - Output (Max)
10.5A
Base Product Number
Power (Watts)
200 W