WLS27XW850DSQ
DigiKey Part Number
2170-WLS27XW850DSQ-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
WLS27XW850DSQ
Description
WORK LIGHT STRIP 850MM
Manufacturer Standard Lead Time
6 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Task Light White, Cool 33.46" (850.0mm) 12 ~ 30VDC Tubular, Diffused
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
WLS27XW850DSQ Models
Category
Voltage - Supply
12 ~ 30VDC
Operating Temperature
-40°C ~ 70°C
Illumination Color
White, Cool
Lens Type
Tubular, Diffused
Luminous Flux
2400lm
Length
33.46" (850.0mm)
Base Product Number
Profile (W x H)
1.06" (27.0mm) Dia