WLS27PXRGBW570DSKQ
DigiKey Part Number
2170-WLS27PXRGBW570DSKQ-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
WLS27PXRGBW570DSKQ
Description
WLS27 PRO LIGHT STRIP WITH IO-LI
Manufacturer Standard Lead Time
5 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Task Light Blue, Green, Red, White 22.44" (570.0mm) 18 ~ 30VDC Flat, Diffused
Category
Voltage - Supply
18 ~ 30VDC
Features
Cascadable, IO-Link
Operating Temperature
-40°C ~ 50°C
Illumination Color
Blue, Green, Red, White
Length
22.44" (570.0mm)
Lens Type
Flat, Diffused
Profile (W x H)
1.06" (27.0mm) Dia