WLS27CW1130DSPWMQ
DigiKey Part Number
2170-WLS27CW1130DSPWMQ-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
WLS27CW1130DSPWMQ
Description
WLS27 WORK LIGHT STRIP; DIFFUSED
Manufacturer Standard Lead Time
6 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Task Light White, Cool 44.49" (1130.0mm) 12 ~ 30VDC Tubular, Diffused
Category
Voltage - Supply
12 ~ 30VDC
Features
Cascadable, Dimmable
Series
Housing Material
Aluminum (Al)
Packaging
Box
Operating Temperature
-40°C ~ 70°C
Illumination Color
White, Cool
Ingress Protection
IP66/IP67/IP69K - Dust Tight, Water Resistant, Waterproof
Luminous Flux
3200lm
Lens Type
Tubular, Diffused
Length
44.49" (1130.0mm)
Approval Agency
CE, cULus
Profile (W x H)
1.06" (27.0mm) Dia