WLS15XWR1200DSQP
DigiKey Part Number
2170-WLS15XWR1200DSQP-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
WLS15XWR1200DSQP
Description
DUAL COLOR LIGHT STRIP 1200MM
Detailed Description
Task Light Red, White 47.24" (1200.0mm) 12 ~ 24VDC Flat, Diffused
EDA/CAD Models
WLS15XWR1200DSQP Models
Category
Voltage - Supply
12 ~ 24VDC
Packaging
Box
Operating Temperature
-40°C ~ 60°C
Luminous Flux
1400lm Red, 440lm White
Length
47.24" (1200.0mm)
Base Product Number
Profile (W x H)
1.20" x 0.61" (30.6mm x 15.5mm)