WLS15XDW0500DSC2
DigiKey Part Number
2170-WLS15XDW0500DSC2-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
WLS15XDW0500DSC2
Description
WORK LIGHT STRIP 500MM
Manufacturer Standard Lead Time
4 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Task Light White, Cool 19.69" (500.0mm) 12 ~ 24VDC Flat, Diffused
EDA/CAD Models
WLS15XDW0500DSC2 Models
Category
Voltage - Supply
12 ~ 24VDC
Features
Dimmable
Termination Style
Cable Leads
Operating Temperature
-40°C ~ 60°C
Illumination Color
White, Cool
Luminous Flux
525lm
Length
19.69" (500.0mm)
Profile (W x H)
1.20" x 0.61" (30.6mm x 15.5mm)