WLS15PXRGB0360DSQP
DigiKey Part Number
2170-WLS15PXRGB0360DSQP-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
WLS15PXRGB0360DSQP
Description
WLS15 PRO LIGHT STRIP WITH PRO E
Manufacturer Standard Lead Time
20 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Task Light Blue, Green, Red 14.17" (360.0mm) 12 ~ 24VDC Flat, Diffused
Category
Voltage - Supply
12 ~ 24VDC
Features
Dimmable
Packaging
Bulk
Operating Temperature
-40°C ~ 50°C
Illumination Color
Blue, Green, Red
Length
14.17" (360.0mm)
Profile (W x H)
0.61" x 1.20" (15.5mm x 30.5mm)