WLS15CWR0640DSQP
DigiKey Part Number
2170-WLS15CWR0640DSQP-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
WLS15CWR0640DSQP
Description
DUAL COLOR LIGHT STRIP 640MM
Detailed Description
Task Light Red, White 25.20" (640.0mm) 12 ~ 24VDC Flat, Diffused
EDA/CAD Models
WLS15CWR0640DSQP Models
Category
Voltage - Supply
12 ~ 24VDC
Features
Cascadable
Packaging
Bulk
Operating Temperature
-40°C ~ 60°C
Luminous Flux
700lm Red, 220lm White
Length
25.20" (640.0mm)
Profile (W x H)
1.20" x 0.61" (30.6mm x 15.5mm)