WLS15CWB0360DSQP
DigiKey Part Number
2170-WLS15CWB0360DSQP-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
WLS15CWB0360DSQP
Description
DUAL COLOR LIGHT STRIP 360MM
Manufacturer Standard Lead Time
4 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Task Light Blue, White 14.17" (360.0mm) 12 ~ 24VDC Flat, Diffused
EDA/CAD Models
WLS15CWB0360DSQP Models
Category
Voltage - Supply
12 ~ 24VDC
Features
Cascadable
Termination Style
Cable with Connector (M12)
Operating Temperature
-40°C ~ 60°C
Illumination Color
Blue, White
Luminous Flux
350lm Blue, 50lm White
Length
14.17" (360.0mm)
Profile (W x H)
1.20" x 0.61" (30.6mm x 15.5mm)