WLS15CGR0220DSQP
DigiKey Part Number
2170-WLS15CGR0220DSQP-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
WLS15CGR0220DSQP
Description
DUAL COLOR LIGHT STRIP 220MM
Manufacturer Standard Lead Time
8 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Task Light Green, Red 8.66" (220.0mm) 12 ~ 24VDC Flat, Diffused
EDA/CAD Models
WLS15CGR0220DSQP Models
Category
Voltage - Supply
12 ~ 24VDC
Features
Cascadable
Termination Style
Cable with Connector (M12)
Operating Temperature
-40°C ~ 60°C
Illumination Color
Green, Red
Luminous Flux
105lm Green, 55lm Red
Length
8.66" (220.0mm)
Profile (W x H)
1.20" x 0.61" (30.6mm x 15.5mm)