WLB92XWW550PWMQ
DigiKey Part Number
2170-WLB92XWW550PWMQ-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
WLB92XWW550PWMQ
Description
WLB92 WORK LIGHT BAR; PWM DIMMIN
Manufacturer Standard Lead Time
20 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Task Light White, Cool 21.65" (550.0mm) 24VDC Tubular, Diffused
Category
Voltage - Supply
24VDC
Manufacturer
Banner Engineering Corporation
Features
Dimmable
Series
Housing Material
Aluminum (Al)
Packaging
Box
Termination Style
Connector (M12)
Part Status
Active
Operating Temperature
-40°C ~ 70°C
Illumination Color
White, Cool
Ingress Protection
IP40
Luminous Flux
3510lm
Lens Type
Tubular, Diffused
Length
21.65" (550.0mm)
Approval Agency
CE, cULus
Profile (W x H)
3.82" x 4.09" (97.0mm x 104.0mm)