WLB32ZC1130PBQMB
DigiKey Part Number
2170-WLB32ZC1130PBQMB-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
WLB32ZC1130PBQMB
Description
WORK LIGHT STRIP 1130MM
Manufacturer Standard Lead Time
4 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Task Light White, Cool 44.49" (1130.0mm) 90 ~ 264 VAC Tubular, Diffused
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
WLB32ZC1130PBQMB Models
Category
Features
Cascadable, High/Low/Off Switching
Termination Style
Connector
Operating Temperature
-40°C ~ 70°C
Luminous Flux
3000lm
Length
44.49" (1130.0mm)
Profile (W x H)
1.26" x 1.81" (32.0mm x 46.0mm)
Base Product Number
Voltage - Supply
90 ~ 264 VAC