WLB32EX570PQ
DigiKey Part Number
2170-WLB32EX570PQ-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
WLB32EX570PQ
Description
WORK LIGHT 570MM, WHT, POE
Manufacturer Standard Lead Time
26 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Task Light White, Cool 22.44" (570.0mm) 42.5 ~ 57VDC Tubular, Diffused
Category
Power - Rated
13.0W
Voltage - Supply
42.5 ~ 57VDC
Rated Life
70,000 Hours
Termination Style
Connector (M12)
Operating Temperature
-40°C ~ 50°C
Luminous Flux
1500lm
Length
22.44" (570.0mm)
Profile (W x H)
1.26" x 1.81" (32.0mm x 46.0mm)