WLB32EX1130PQ
DigiKey Part Number
2170-WLB32EX1130PQ-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
WLB32EX1130PQ
Description
WORK LIGHT 1130MM, WHT, POE
Manufacturer Standard Lead Time
26 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Task Light White, Cool 3.71' (1.1m) 42.5 ~ 57VDC Tubular, Diffused
Category
Voltage - Supply
42.5 ~ 57VDC
Termination Style
Connector (M12)
Operating Temperature
-40°C ~ 50°C
Luminous Flux
3000lm
Length
3.71' (1.1m)
Profile (W x H)
1.26" x 1.81" (32.0mm x 46.0mm)