SLPVAP25-270
DigiKey Part Number
2170-SLPVAP25-270-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
SLPVAP25-270
Description
LIGHT CURTAIN HAND 25MM
Manufacturer Standard Lead Time
4 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Light Curtain 25mm Hand
Category
Protective Height
270mm
Number of Beams
14
Operating Temperature
0°C ~ 55°C
Protection
Hand
Voltage - Supply
24VDC
Detection Capability
25mm