SLPVAP14-550
DigiKey Part Number
2170-SLPVAP14-550-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
SLPVAP14-550
Description
LIGHT CURTAIN FINGER 14MM
Manufacturer Standard Lead Time
5 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Light Curtain 14mm Finger
Category
Protective Height
550mm
Number of Beams
55
Operating Temperature
0°C ~ 55°C
Protection
Finger
Voltage - Supply
24VDC
Detection Capability
14mm