SLPMP14-410P128
DigiKey Part Number
2170-SLPMP14-410P128-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
SLPMP14-410P128
Description
LIGHT CURTAIN FINGER 14MM
Manufacturer Standard Lead Time
4 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Light Curtain 14mm Finger Blanking, Muting Function
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
SLPMP14-410P128 Models
Category
Number of Beams
41
Manufacturer
Banner Engineering Corporation
Operating Range
0.1m ~ 7.0m
Packaging
Bulk
Features
Blanking, Muting Function
Part Status
Active
Ingress Protection
IP65 - Dust Tight, Water Resistant
Protection
Finger
Operating Temperature
0°C ~ 55°C
Detection Capability
14mm
Voltage - Supply
24VDC
Protective Height
410mm