SGSXP2-500Q88
DigiKey Part Number
2170-SGSXP2-500Q88-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
SGSXP2-500Q88
Description
LIGHT CURTAIN 500MM
Light Curtain
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
SGSXP2-500Q88 Models
Category
Beam Pitch
500mm
Operating Range
6.0m ~ 60.0m
Operating Temperature
0°C ~ 50°C
Voltage - Supply
24VDC
Protective Height
500mm