SGSSA4-400Q8
DigiKey Part Number
2170-SGSSA4-400Q8-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
SGSSA4-400Q8
Description
LIGHT CURTAIN 400MM
Detailed Description
Light Curtain
Category
Beam Pitch
400mm
Operating Range
0.5m ~ 8.0m
Operating Temperature
0°C ~ 50°C
Voltage - Supply
24VDC
Protective Height
1200mm