SGSSA3-400Q8
DigiKey Part Number
2170-SGSSA3-400Q8-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
SGSSA3-400Q8
Description
LIGHT CURTAIN 400MM
Manufacturer Standard Lead Time
10 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Light Curtain
Category
Beam Pitch
400mm
Manufacturer
Banner Engineering Corporation
Operating Range
0.5m ~ 8.0m
Series
Ingress Protection
IP65 - Dust Tight, Water Resistant
Packaging
Bulk
Operating Temperature
0°C ~ 50°C
Part Status
Active
Voltage - Supply
24VDC
Protective Height
800mm