SGSMA3-400Q12
DigiKey Part Number
2170-SGSMA3-400Q12-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
SGSMA3-400Q12
Description
LIGHT CURTAIN 400MM
Manufacturer Standard Lead Time
18 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Light Curtain Muting Function
Category
Beam Pitch
400mm
Manufacturer
Banner Engineering Corporation
Operating Range
0.5m ~ 8.0m
Series
Features
Muting Function
Packaging
Bulk
Ingress Protection
IP65 - Dust Tight, Water Resistant
Part Status
Active
Operating Temperature
0°C ~ 50°C
Protective Height
800mm
Voltage - Supply
24VDC