Q4XTBLAF100-Q8
DigiKey Part Number
2170-Q4XTBLAF100-Q8-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
Q4XTBLAF100-Q8
Description
SENSOR OPTICAL 4-31CM
Manufacturer Standard Lead Time
6 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Optical Sensor 0.98" ~ 3.94" (3 ~ 10cm) Output
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
Q4XTBLAF100-Q8 Models
Category
Sensing Distance
0.98" ~ 3.94" (3 ~ 10cm)
Manufacturer
Banner Engineering Corporation
Voltage - Supply
10V ~ 30V
Series
Operating Temperature
-10°C ~ 50°C