K50PTCD4SQ2PS
DigiKey Part Number
2170-K50PTCD4SQ2PS-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
K50PTCD4SQ2PS
Description
TOUCH INDICATOR, 50MM, K50 PRO
Manufacturer Standard Lead Time
8 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Round, Button, Flush SPST-NO Panel Mount, Front LED Display 12 ~ 30VDC
Banner Engineering Corporation
Features
LED Display
Series
Voltage - Supply
12 ~ 30VDC
Termination Style
Connector (M12)
Panel Cutout Dimensions
Circular - 50.00mm Dia
Actuator Type
Round, Button, Flush
Operating Temperature
-40°C ~ 50°C