K50PTCAMGRY3AQ
DigiKey Part Number
2170-K50PTCAMGRY3AQ-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
K50PTCAMGRY3AQ
Description
TOUCH INDICATOR, 50MM, K50 PRO
Manufacturer Standard Lead Time
12 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Round, Button, Domed SPST-NO Panel Mount, Front 12 ~ 30VDC
Voltage - Supply
12 ~ 30VDC
Termination Style
Connector (M12)
Panel Cutout Dimensions
Circular - 50.00mm Dia
Operating Temperature
-40°C ~ 50°C