K50PTALRGB7AQP
DigiKey Part Number
2170-K50PTALRGB7AQP-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
K50PTALRGB7AQP
Description
TOUCH INDICATOR, 50MM, K50 PRO
Manufacturer Standard Lead Time
5 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Round, Button, Domed SPST-NO Panel Mount, Front 12 ~ 30VDC
Category
Illumination Type, Color
LED, Multicolor
Manufacturer
Banner Engineering Corporation
Voltage - Supply
12 ~ 30VDC
Series
Response Time
300ms
Packaging
Box
Termination Style
Cable with Connector (M12)
Part Status
Active
Panel Cutout Dimensions
Circular - 50.00mm Dia
Mounting Type
Panel Mount, Front
Operating Temperature
-40°C ~ 50°C