K30PAF1000AMRGB7Q
DigiKey Part Number
2170-K30PAF1000AMRGB7Q-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
K30PAF1000AMRGB7Q
Description
INDICATOR, OPTIC SENSOR 1000 MM
Manufacturer Standard Lead Time
4 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Round, Button, Domed SPST-NO Panel Mount, Front 10 ~ 30VDC
Category
Illumination Type, Color
LED, Multicolor
Manufacturer
Banner Engineering Corporation
Voltage - Supply
10 ~ 30VDC
Series
Response Time
120ms
Packaging
Box
Termination Style
Connector (M12)
Part Status
Active
Panel Cutout Dimensions
Circular - 30.00mm Dia
Mounting Type
Panel Mount, Front
Operating Temperature
-20°C ~ 50°C