GS60WL4Q
DigiKey Part Number
2170-GS60WL4Q-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
GS60WL4Q
Description
GUIDE 60MM SPOT LIGHT, WHITE
Detailed Description
Task Light White, Cool 12 ~ 30VDC Flat, Clear
Category
Voltage - Supply
12 ~ 30VDC
Operating Temperature
-40°C ~ 50°C
Illumination Color
White, Cool
Luminous Flux
316lm
Profile (W x H)
2.36" (60.0mm) Dia