GS60GL4Q
DigiKey Part Number
2170-GS60GL4Q-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
GS60GL4Q
Description
GUIDE 60MM SPOT LIGHT, GREEN
Manufacturer Standard Lead Time
26 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Task Light Green 12 ~ 30VDC Flat, Clear
Category
Voltage - Supply
12 ~ 30VDC
Manufacturer
Banner Engineering Corporation
Features
High/Low/Off Switching
Series
Housing Material
Aluminum (Al)
Packaging
Box
Termination Style
Connector (M12)
Part Status
Active
Operating Temperature
-40°C ~ 50°C
Illumination Color
Green
Ingress Protection
IP66/IP67 - Dust Tight, Water Resistant, Waterproof
Luminous Flux
180lm
Lens Type
Flat, Clear
Profile (W x H)
2.36" (60.0mm) Dia