303C-C3018-25-04
DigiKey Part Number
4827-303C-C3018-25-04TR-ND - Tape & Reel (TR)
4827-303C-C3018-25-04CT-ND - Cut Tape (CT)
4827-303C-C3018-25-04DKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
303C-C3018-25-04
Description
MACHINE PIN WATERPROOF, IP67, 4
Manufacturer Standard Lead Time
12 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
4 Position Spring Compression Contact, Magnetic Connector Through Hole
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
303C-C3018-25-04 Models
Category
Pitch
0.098" (2.50mm)