AT-K-26-8-S/100 is out of stock and can be placed on backorder.
Available Substitutes:
Direct
CNC Tech
In Stock: 0
Datasheet
8 Conductor Modular Straight Cable Silver 100' (30.5m)
AT-K-26-8-S/100
DigiKey Part Number
A0083R-100-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
AT-K-26-8-S/100
Description
CABLE MOD FLAT 8COND SLVR 100'
Detailed Description
Packaging
Bulk
Cable Width
0.346" (8.80mm)
Cable Height
0.097" (2.46mm)
Cable Type
Straight
Shielding
Unshielded
Number of Conductors
8
Voltage
30 V
Length
100' (30.5m)
Conductor Material
Copper, Bare
Jacket Color
Silver
Base Product Number
Wire Gauge
26 AWG