AFFC-050-10-102-11
DigiKey Part Number
AE11327-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
AFFC-050-10-102-11
Description
CABLE FFC/FPC 10POS 0.5MM 4"
Detailed Description
10 Position FFC, FPC Cable 0.020" (0.50mm) 4.000" (101.60mm)
Category
Pitch
0.020" (0.50mm)
Length
4.000" (101.60mm)
Length - Exposed Ends
0.138" (3.50mm)